logo

سایت من صفحه چندم گوگل است این یک سوال مهم همه وب مستر هاست و همچنین مهم ترین سوال کارفرمایان از طراحان سایت است. وقتی شما کلمه‌ای را در گوگل سرچ می‌کنید سایت گوگل سعی می کند تا بهترین نتیجه و بهترین سایت‌ها را به شما نشان دهد تا بدین وسیله رضایت کاربرهای خودش هم جلب کند. وقتی کلمه‌ای توسط شما در موتور جست و جو سرچ می شود.


گوگل که بزرگ‌ترین موتور جست و جوی حال حاضر دنیاست نتایج خودش را در چند بخش نمایش میدهد. بخش سایت‌های حاوی آن کلمه، بخش عکس، بخش ویدئو ، اخبار، کتاب و… تا کاربر به نتایج مطلوب‌تری برسد.
نتایجی که گوگل به یک کاربر نشان می‌دهد ممکن است تا مقدار زیادی با کاربر دیگری متفاوت باشد چون گوگل سعی می کند هوشمندانه ترین نتایج را به کاربرهای مختلف نمایش بده.

برای اینکه بتوانید نتایج دقیق‌تری در گوگل بدست بیاورید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از حالت خصوصی مرورگر خود استفاده نمایید. این حالت که در اکثر مرورگرها وجود دارد به شما کمک می‌کند که نتیجه‌ای بدون توجه تاریخچه سرچ شما بدست بیاورید.

از کجا بفهمم سایت من با چه کلماتی رتبه چندم گوگل است؟

یکی از بخش‌های ابزار قدرتمند گوگل وب مستر تولز که هر وب مستر حرفه‌ای باید کار با آن را بیاموزد و از آن بهره مند شود Performance است. این بخش گزارش کاملی از ورودی‌های سایت از طریق گوگل به سایت شما را در اختیارتان قرار می دهند.

تحلیلی از تعداد ورودی‌ها از طریق موبایل و یا کامپیوتر، تحلیل صفحات و کلماتی که بیشترین ورودی را دارد. در بخش query کلمات و عباراتی نمایش داده می شود که در نتایج جست و جوهای کاربران سایت ما به عنوان یک نتیجه امده است قسمت click نشان می دهد چه تعداد روی لینک سایت ما کلیک شده است.
اما قسمت position این قسمت که با عدد نمایش داده می شود بیانگر این است که ما در ان عبارت لینک چندم هستیم در هر صفحه گوگل ده لینک به نمایش در می آید بنابرین و برای مثال عدد ۲۵ در این قسمت نشان دهنده این است که لینک ما در صفحه سوم نتایج آمده است.


ابزار رصد کلمات کلیدی

ابزارهای رصد کلماتی کلیدی برای تمامی مدیران وب سایت‌ها بسیار کاربردی و کمک کننده می‌باشد. در زمانی که در پروژه‌های مختلف بر روی تعداد زیادی از کلمات به جهت کسب رتبه خوب درحال فعالیت هستیم. رصد رتبه تک تک کلمات و میزان پیشرفت و افت آنها بصورت دستی کاری دشوار و زمان گیر است.

در این مواقع می‌توانیم از ابزارهای رصد کلمات کلیدی کمک بگیریم که بصورت اتوماتیک و دقیق کلمات کلیدی ما را در موتور جستجوگر گوگل رصد می‌کنند.

ابزارهای خارجی و ایرانی زیادی برای این کار وجود دارند که شاید ابزار خارجی به دلیل سخت بودن خرید آنها و یا دقیق نبودن آنها با زبان فارسی، قابل استفاده نباشند.

روهان وب ابزارهای فارسی بسیاری را در این زمینه بررسی کرده است و پیشنهاد این مجموعه به شما استفاده از وب سایت میزفاتولز به جهت رصد کلمات کلیدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *