logo

مهم‌ترین عامل موفقیت هر وب سایت محتوا و مطالب آن است همان طور که گفته می‌شود محتوا پادشاه است. اما باید به این نکته توجه کرد که باید مطالبی مناسب هم برای مخاطب و هم برای ربات‌های گوگل ارائه کنیم. در این مطلب قصد دارم به نکاتی در مورد ارائه یک مطلب مناسب اشاره کنم. محتوا مناسب سایت ما می‌توانند سبب علاقه‌مندی کاربر به سایت مان و افزایش بازدید شود.

ساختار url مناسب

وقتی قصد داریم مطلبی را ارائه دهیم باید به این نکته توجه کنیم که آدرس محتوا ما دارای کلمات کلیدی مناسبی باشند و از عبارت نامفهوم در آدرس خود استفاده نکنیم. فارسی و یا انگلیسی بودن یک آدرس نیز بحث دیگری است که خیلی از متخصصان سئو بر روی هر دو نظر مثبت دارند و بیشتر به مفهومی بودن آدرس اشاره می‌کنند.

در سیستم وردپرس و در قسمت تنظیمات پیوند یکتا شما می‌توانید ساختار آدرس بخش‌های مختلف سایت خود را مدیریت نمایید

قرار دادن تصویر در نوشته

استفاده از عکس در محتوا می‌تواند به جذابیت محتوای شما بیافزاید. در استفاده از عکس توجه فرمایید که کیفیت و همچنین حجم مناسب داشته باشد. اگر برای شما مقدور باشد که تصاویر جدیدی به وسیله دوربین خودتان گرفته و از آنها استفاده کنید. این مورد نیز بسیار برای گوگل قابل توجه خواهد بود. در هنگام استفاده از تصاویر از تگ alt که توضیحاتی در مورد یک تصویر ارائه می کند غافل نشوید.

به کمک نرم افزارهای تبدیل کننده و فشرده کننده محتلف کمک بگیرید و حجم عکس‌ها و فرمت آنهای مناسبی همچون webp و avif تغییر دهید.

تعداد کلمات مناسب

بهتر است مطلبی که شما منتشر می‌کنید دارای اندازه و طول مناسبی باشد و حداقل دارای ۳۰۰ کاراکتر باشد. در مطالب خود سعی کنید بصورت صحیح متن را بیش تر کنید به جزئیات بیشتری پرداخته تا شانس بیشتری برای کسب رتبه بهتر داشته باشید.

کپی نکردن محتوا دیگران

یکی دیگر از نکاتی که در تولید محتوا باید به آن توجه کرد این است که نباید محتوا شما تکراری باشد. کپی کردن عینی مطلب از یک سایت دیگر بزرگترین ضربه را به سایت شما خواهد زد. ضمن اینکه مطالب خود را از دیگر سایت‌ها کپی نباید کنید در بین صفحات داخلی خود نیز از تکرار پاراگراف‌ها بپرهیزید.

افزونه یوهاست سئو و رنک مث در وردپرس

افزونه یوهاست سئو و رنک مث افزونه‌های قدرتمندی هستند که در سی ام اس وردپرس برای شما بسیار مفید است. این افزونه‌ها در هنگام تولید محتوا نکات بسیاری را به شما گوشزد می کند تا شما محتوای بهینه از نظر گوگل داشته باشید. این دو افزونه در دو نسخه رایگان و پولی موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *