خرید و فروش کامپیوتر نو و کارکرده در کرج

در خرید کامپیوتر و قطعات آن باید به نکات مهمی توجه کرد تا بتوان خرید خوبی داشت شاید در مجموعه فرایند اسمبل کردن یک کامپیوتر ساده به نظر بیاد اما تعداد بسیاری نکات مهم وجود دارد که تنها افراد متخصص و با تجربه می توانند شما را راهنمایی کنند. در این مقاله ما نکاتی را برای خرید هر قطعه برای شما بیان می کنیم و ضمناً ما در شهر کرج در خدمت شمایم تا با بهترین و مناسب ترین قیمت برای شما سیستم قدرتمندی اسمبل کنیم.

خرید قطعات مورد نیاز کامپیوتر

  • مادربرد: در خرید کامپیوتر یکی از مهم ترین قطعه مادر برد است. مادربرد دارای نسل‌های مختلفی است که به ترتیب ddr1 ، ddr2 , ddr3 , ddr4 می توان نام برد. از برندهای معتبر مادربرد می توان به گیگابایت، ایسوز، ام اس آی اشاره کرد. در خرید مادر و سی پی یو نسبت به سایر قطعات باید توجه بیشتری کرد و یک نکته اساسی را مد نظر داشت که سی پی یو و مادر برد باید از نظر سوکت باهم مچ بوده و امکان اتصال نصب سی پی یو بر روی مادر موجود باشد.
  • cpu و مادر برد دو قطعه اصلی هستند که ما در هنگام خرید باید به آن توجه کنیم که قدرت سیستم ما را در واقع این دو سیستم مشخص می کنند. در صورت انتخاب اشتباه در این دو قطعه ما بسیار متضرر خواهیم شد. پیشنهاد می کنیم که بیشتر هزینه خود را برای این دو قطعه در نظر بگیرید زیرا در آینده برای سایر قطعات می توانید بی ضرر و یا با هزینه کمتر دست به ارتقا سیستم خود بزنید اما تغییر در مادربرد و سی پی یو پر هزینه خواهد بود. سی پی یو ها دارای تنوع بسیاری هستند که دو برند قدرتمند اینتل و ای ام دی از سازنده‎‌های معتبر این قطعه هستند.
  • فن سی پی یو محافظت از سی پی یو یه عنوان یکی از مهم‌ترین قطعات بسیار مهم و کلیدی است. ما با استفاده از یک فن پر قدرت و مناسب می‌توانیم دما پردازنده خودمان را کنترل کینم اکثراً همراه خرید سی پی یو فن نیز در باکس سی پی یو موجود است که این فن ها اورجینال بوده و کارایی مناسبی دارند.
  • رم در خرید رم باید دقت کنید که نسل رم شما با مادر برد خود هماهنگ باشد. از برندهای معتبر رم نیز می توان به کینگستون، ای دیتا اشاره نمود.
  • هارد در خرید هارد توجه به رنگ هارد ها داشته باشید که در برخی برندها رنگها بسیار در مدل آن هارد تاثیر دارد از برندهای معتبر می توان به توشیبا، ای دیتا، وسترن دیجیتال اشاره کرد.
  • محفظه کیس: شاید بسیاری از دوستان برای صرفه جویی در هزینه های خود به فکر بودجه بسیارکم برای محفظه کیس باشند اما باید به این نکته توجه کرد که خرید یک محفظه کیس نامناسب و غیر استاندارد می تواند باعث صدمه زدن به سایر قطعات شود. بنا براین نباید برای صرفه جویی از کیس های نا مناسب استفاده کرد. از بزند های معتبر کیس می توان به برند گرین اشاره نمود.
  • پاور برای خرید پاور دقت داشته باشید که پاور را مناسب با سیستم خود تهیه کنید و برق کافی برای سیستم شما را تامین کند برخی سایت ها وجود دارد که به کمک ان می توانید تا حدودی تعیین که به چه پاوری نیاز مند هستید معتبریت برند پاور می توان به پاور گرین اشاره نمود.
  • گرافیک گاهی در شروع خرید اگر بودجه ی کمی دارید می توانید هزینه مربوط به گرافیک خود را برای سایر قطعات در نظر بگیرید البته تنها زمانی می توانیم این اقدام را انجام دهیم که مادر برد ما دارای گرافیک آنبرد باشد.
  • دی وی دی رایتر در مورد دی وی دی رایتر تنها می توان برند های مطرح آنها را خدمت شما عرض کرد ، برند سامسونگ، ایسوس، از بهترین برندها در این زمینه هستند.

گارانتی قطعات کامپیوتر

همه قطعات کامپیوتری معمولا دارای گارانتی معتبر هستند البته سی پی یو های اینتل دارای گارانتی نیستند. بعد از خرید قطعات تمامی کارتن‌ها و کارت‌های گارانتی که داخل آنها وجود دارد پیش خودتان نگهداری کنید. معمولا گارانتی قطعات کامپیوتری بین 12 تا 24 ماه است و برخی از قطعات گارانتی لایف تایم دارند.

دیدگاه ها غیر فعال هستند