logo

گوگل وب مستر یکی از ابزارهای قدرتمند گوگل است که آمار و اطلاعات بسیار حائز اهمیت و جالبی از وب سایت ما را در اختیار مان قرار می دهد. کار کردن با این ابزار برای هر وب مستری لازم است به چندین مورد از این امکانات اشاره می کنیم.

عملکرد وب سایت

در این بخش متوجه می شویم که در یک بازه زمانی دلخواه وب سایت ما با چه کلمات کلیدی در گوگل دیده و کلیک شده است .همچنین متوجه می شویم چه تعداد بازدیدکنندگان ما از گوشی همراه و چه تعداد از تبلت و چه تعداد از کامپیوتر می باشند. اما اینجا پایان کار نیست شما می توانید آمار دقیق بازدید صفحات خود و کشور مخاطبان خود را نیز بدست بیاورید.

سرعت وب سایت

بررسی سرعت وب سایت ما در موبایل و کامپیوتر یکی دیگر از بخش‌های اصلی این ابزار قدرتمند است که نشان می دهد که ادرس‌های شما داری سرعت آهسته و یا متوسط و یا قوی هستند.

موبایل پسندانه بودن وب سایت

بررسی اینکه وب سایت ما در موبایل دارای شکل ظاهری مناسبی است یا خیر نیز در این ابزار وجود دارد. در این بخش صفحاتی که دارای ارور از نظر گوگل بوده با رنگ قرمز نمایش داده می شوند.

ایندکس شدن صفحات

ایندکس شدن صفحات ما بسیار حائز اهمیت و مهم می باشد و یکی از بخش های دیگر این ابزار نمایش میزان صفحات ایندکس شده و صفحات دارای خطا می باشد. در این ابزار ما می توانیم با ثبت SITEMAP وب سایت خود در ایندکس شدن هرچه بهتر سایتمان تلاش کنیم.

در خواست حذف آدرس

گاهی نیاز می شود که به دلیل تغییرات در سایت برخی از صفحات ما حذف شود با توجه به این موضوع بخشی موجود است که می توانید صفحات ایندکس شده خود را حذف کنید. در هنگام کار با این قسمت باید دقت کرد تا سایر صفحات را به اشتباه پاک نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *