فونت ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی یک سایت دارد و شما می توانید با نصب یک فونت زیبا در شکل ظاهری وب سایت خود تغییرات شگرفی ایجاد کنید فونت های زیبایی فارسی طراحی شده اند که معمولا با خرید برخی از قالب ها مجموعه ای از این فونت ها در اختیار کاربر قرار می گیرند که می توانیم در طراحی وب سایت خود از این فونت ها استفاده کنیم .

فونت های ایران سنس ، شبنم ، دانا ، ایران یکان ، آوینی و … از جمله فونت های زیبایی فارسی هستند که معمولا در برخی قالب ها ممکن است چند فونت نیز در اختیار شما قرار بگیرد اما چند فونت را در طراحی سایت خود بکار بگیریم؟ سوالی که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

خوانایی و سادگی فونت ها

نکته و مسئله ای که از تعداد فونت ها مهم تر است خوانا بودن فونت ها می باشد و گاهی نباید خوانایی را فدای زیبایی کرد برخی از فونت های نستعلیق وجود دارند که خواندن آنها برای مخاطب سخت می باشد بنابراین توصیه می شود از این فونت ها استفاده نکنید و از فونت های بهره بگیرید که خوانایی بیشتری دارند.

انتخاب اندازه مناسب برای فونت ها

استفاده از فونت های با اندازه بسیار کم می تواند برای مخاطب آزار دهنده باشد ممکن است برخی از مخاطب های ما افرادی مسن باشند و قادر به خواندن فونت های ریز نباشند البته این بدین معنی نیست که از سایر های بسیار درشت برای فونت های خود استفاده کنید.

از چند فونت برای طراحی سایت خود استفاده کنیم؟

از آنجایی که فونت ها در بیشتر صفحات ما فراخوانی می شوند استفاده از تعداد زیادی از یک فونت در صفحه باعث افزایش حجم صفحه و در نتیجه کاهش سرعت لود سایت شما می شود بنابراین شما نباید سرعت را فدای زیبایی ساعت خود کنید بنابراین استفاده کمتر از سه فونت می تواند مفید باشد البته اگر تنها از دو فونت نیز استفاده کردید و به نتیجه مطلوب خود رسیدید نیز که بسیار عالی خواهد شد

بررسی میزان حجم و تعداد فونت ها لود شده در صفحه

برای آنکه متوجه شوید صفحه ای شما از چه تعداد فونت استفاده می کند و همچنین چقدر از حجم شما را در بر گرفته است می توانید از ابزار GTMETRIX که سرعت سایت شما را بررسی می کند استفاده نمایید کافیست ادرس سایت خود را در جهت بررسی در این سایت وارد نمایید و در گزارشی که این سایت به شما می دهد در قسمت Waterfall می توانید از تب FONT گزارش کاملی از فونت های خود دریافت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *