نکات استفاده از تصاویر در وب سایت

تصاویر بخش اصلی یک صفحه وب سایت را تشکیل می‌دهند. وقتی ما یک صفحه از وب سایتی را باز می‌کنیم با تصاویر زیادی روبرو می‌شویم که اجزا اصلی آن صفحه را تشکیل می‌دهند. بنابراین استفاده بهینه و صحیح از آنان بسیار مهم است. وقتی قصد دارید از عکسی در سایت خود استفاده کنید به شما توصیه می‌کنیم نکات زیر را رعایت کنید.

استفاده از تصاویر با حجم مناسب

استفاده از تصاویر با حجم زیاد سرعت سایت شما را تا مقدار زیادی بالا می‌برد و باعث افزایش حجم صفحه در نتیجه کاهش سرعت لود آن صفحه می‌شود. گاهی مشاهده می‌گردد که طراحان در سایت خود از تصاویری استفاده می‌کنند که دارای حجم‌های چندمگایابتی است. این کار شدیداً سرعت سایت شما را پایین می‌آورد و علاوه بر آن سبب اشغال حجم هاست شما می‌شود.

حجم بالای تصویر گاهی به دلیل ابعاد بالای آنهاست اندازه‌های که بیش از استفاده ما در سایت هستند بنابراین با کوچک کردن ابعاد یک تصویر می‌توانیم حجم آن را هم کاهش دهیم.

علاوه بر این روش سایت‌ها و نرم افزارهای مختلفی هستند که به کمک آنها می‌توانید حجم عکس‌های خود را به مقدار چشم گیری کاهش دهید. اگر کلمه image compressor در گوگل سرچ کنید با سایت‌های مختلفی در این زمینه آشنا می شوید که می توانند حجم تصاویر را برای شما کاهش دهند که از این لیست می توان به سایت tinypng.com و imagecompressor.com اشاره کرد.

کاهش حجم عکس

استفاده از فرمت webp و avif

مرورگرها قابلیت اجرا و نمایش فرمت‌های رایج تصویر از جمله png,jpg,gif را دارا هستند. اما امروزه مرورگرها از دو فرمت جدید webp و avif نیز برای پشتیبانی می‌کنند. این دو فرمت جدید برای طراحی سایت بهینه‌تر هستند و موتورهای جست‌وجو این دو فرمت را بیشتر می‌پسندد.

پس پیشنهاد می‌کنیم که تصاویر خود را به کمک ابزارهای آنلاین و آفلاین به این فرمت تبدیل کنید و در وب سایت خود استفاده نمایید.

استفاده از تصاویر جدید و زنده

اگر ما بتوانیم تصاویر جدیدی به دنیا وب اضافه کنیم این نیز می تواند برای ما اهمیت بسیار بالایی داشته باشد. اگر بتوانیم از محصولات و سوژه‌های خود تصاویر جدیدی بگیریم و از آنها استفاده کنیم تاثیر بیشتر بر روی مخاطب و همچنین موتورهای جست و جو خواهد داشت.

ALT در واقع یک ویژگی برای تگ IMG در HTML است که در مورد یک تصویر به موتور جست و جو توضیحاتی می‌دهد که این عکس در مورد چه موضوعی است.

برای اینکه بتوانیم برای تصاویر در وردپرس ALT اضافه کنیم کافیه به رسانه تصاویر خود در وردپرس رجوع کنیم و بر روی تصویر مد نظر کلیک کنیم.

مطابق این تصویر می توانیم جزئیات مربوط به هر عکس را مشاهده و ویرایش کنیم.

فهرست مطالب

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Print
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *