logo

تمامی صفحات سایت ما دارای یک آدرس منحصر بفرد هستند که امکان دسترسی ما به آن صفحه را مقدور می سازند. تعداد کلمات موجود دریک آدرس می‌تواند بصورت دلخواه، کم و زیاد باشد و همچنین آدرس‌ها می‌توانند فارسی و یا انگلیسی یا هر زبان دیگری باشند.
زمانی که آدرس‌های ما طولانی است در هنگام اشتراک گذاری آنها ممکن است دچار درد سر شویم. فرض کنید می‌خواهید بصورت تلفنی به کاربر خود یکی از آدرس‌های طولانی سایت خود را جهت مراجعه و ارائه خدمات معرفی کنید.
در این مواقع علاوه بر این که گفتن آدرس برای اپراتور سخت خواهد بود یادداشت بر داری آن نیز برای کاربر دشوار تر خواهد بود و ممکن است شما در مواردی مخاطب و کاربر خود را نیز از دست بدهید.

گاهی نیز پیش می آید که شما قصد ارسال یک صفحه خود دریک شبکه اجتماعی را دارید و یا حتی ممکن قصد چاپ آدرس خود بر روی یک کارت ویزیت یا بنر تبلیغاتی را داشته باشید در این مواقع درصورت طولانی بودن این آدرس صد در صد دچار مشکل خواهید شد.
حال اگر بلند بودن آدرس این قدر معایب دارد پس چرا کلا از ابتدا برای همه صفحات سایت خود از آدرس های کوتاه استفاده نکنیم؟
طراحان سایت و متخصصان سئو (بهینه سازی وب سایت برای موتور های جست وجو ) استفاده از آدرس های با تعداد کلمات معقول را از این جهت انجام می دهند که با اشاره به کلمات کلیدی در آدرس خود بتوانند سئو وب سایت خودشان را نیز ارتقا دهند.

پس از ارائه توضیحات ذکر شده بهتر است بریم سراغ اصل مطلب یعنی چگونگی ساخت لینک کوتاه بدون افزونه و کمک گرفتن از سایت های دیگر، تمامی نوشته‌ها و برگه درون وردپرس دارای یک ای دی منحصر بفرد می باشند که به کمک این ای دی‌ها به سادگی می توانید لینک‌های کوتاه خود را بسازید.
روش های مختلفی جهت بدست آوردن ای دی یک برگه و یا نوشته در وردپرس وجود دارد که یکی از روش‌ها این است که به قسمت همه نوشته‌ها یا همه برگه‌ها مراجعه کنیم. در این قسمت‌ها لیست مطالب ما قابل مشاهده است با زدن و گزینه ویرایش عددی که در جلوی کلمه ای دی در قسمت آدرس نمایش داده شده است در واقع ای دی مطلب ما می باشد
مطابق تصویر زیر

ای دی نوشته در وردپرس

قسمت زرد رنگ که بخشی از آدرس صفحه ویرایش مطلب و یا برگه مد نظر ما در پیشخوان وردپرس است در واقع ای دی مطلب ماست.

بعد از بدست آوردن ای دی طبق ساختار زیر می توانید برای همه مطالب خود آدرس کوتاه درست کنید.
yourdomin/?p=id

برای مثال https://rohanweb.ir/?p=14636

  که لینک کوتاه‌ی از یک مطالب سایت روهان وب می باشد در آخر امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *