logo

لینک‌ها تاثیرات بسزایی در یک وب سایت دارند ما به کمک لینک می‌توانیم محتواهای خودمان را به خوبی در اختیار کاربران قرار دهیم. عملا طراحی سایت بدون لینک و لینک‌سازی امکان پذیر نیست.

لینک‌ها به طور کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شوند. لینک داخلی یعنی لینک به یک صفحه از وب سایت خود و لینک خارجی به معنی این است که شما به صفحه‌ای از سایت دیگری لینک بدهید.

بک لینک چیست

وقتی سایت دیگری به وب سایت شما لینک دهد اصطلاحاً می‌گویند که شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده‌اید. اینکه شما از وب سایت‌های دیگر لینک دریافت نمایید برای وب سایت شما بسیار حائز اهمیت است و همچنین به رتبه شما کمک بسیاری می‌کند. به خصوص زمانی که شما از سایت‌های لینک دریافت می‌کند که خود دارای رتبه خوبی هستند تاثیر فوق العاده‌ای بر روی وب سایت خود گذاشته‌اید.

انواع بک لینک

بک لینک به دو دسته لینک فالو و نو فالو تقسیم می شود. لینک‌های نوفالو تاثیر پایین تری در سئو ما نسبت به لینک های فالو دارند. در واقع وقتی ما به سایتی لینک نوفالو می دهیم به گوگل می گوییم که این لینک برای ما خیلی اهمیت ندارد و سایت را بسیار دنبال نکن. البته نوع های دیگری نیز از بک لینک وجود دارد که مهم ترین آنها را ذکر خواهیم کرد.

ساخت بک لینک

دریافت لینک قوی برای وب سایت ما می تواند بسیار موثر و مفید باشد اما ساخت بک لینک قوی کار بسیار ساده‌ای نیست. چون سایت های قدرتمند به سادگی حاضر نمی شوند به وب سایت ما لینک دهند.

اما از طرق زیر می توانید تعدادی بک لینک مناسب کسب کنید:

بررسی بک لینک سایر وب سایت‌ها

یکی از روش‌های مناسب برای ایجاد بک لینک بررسی دیگر وب سایت‌ها است. با این کار متوجه می شویم که سایر وب سایت‌ها و رقبا در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنند از کدام وب سایت‌ها تبلیغات گرفته و برای خود بک لینک ساخته‌اند. با بررسی رقبا در بیشتر موارد به نتایج جالب توجه‌ای برخواهیم خورد. توسط وب سایت ahrefs شما می توانید آدرس دلخواه خود را بررسی کرده و از میزان بک لینک‌های آن و فالو بودن و نبودن آنها اطلاع پیدا کنید.

قسمت لینک‌ها در ابزار سرچ کنسول

گوگل وب مستر تولز یا همان سرچ کنسول گوگل یکی از ابزارهای مهم و کاربری برای هر مدیر سئو است. در قسمت لینک‌ها این ابزار شما می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد انواع لینک‌های داخلی و خارجی خود بدست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *