لینک ها به طور کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند لینک داخلی یعنی لینک به یک صفحه از وب سایت خود و لینک خارجی به معنی این است که شما به صفحه ای از سایت دیگری لینک بدهید.

بک لینک چیست

وقتی سایت دیگری به وب سایت شما لینک دهد اصطلاحاً می گویند که شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده اید . اینکه شما از وب سایت های دیگر لینک دریافت نماید برای وب سایت شما بسیار حائز اهمیت و همچنین به رتبه شما کمک بسیاری می کند.

انواع بک لینک

بک لینک به دو دسته لینک فالو و نو فالو تقسیم می شود . لینک های نوفالو تاثیر پایین تری در سئو ما نسبت به لینک های فالو دارند.در واقع وقتی ما به سایتی لینک نوفالو می دهیم به گوگل می گویم که این لینک برای ما خیلی اهمیت نداره و سایت را بسیار دنبال نکن.

ساخت بک لینک

دریافت لینک قوی برای وب سایت ما می تواند بسیار موثر و مفید باشد اما ساخت بک لینک قوی کار بسیار ساده ای نیست چون سایت های قدرتمند به سادگی حاضر نمی شوند به وب سایت ما لینک دهند.

اما از طریق های زیر می توانید تعدادی بک لینک مناسب کسب کنید :

1.کار در شبکه های اجتماعی و ساخت لینک در قسمت پروفایل های آنها مثل شبکه های اجتماعی اینستاگرام ، فیسبوک، تویتر و غیر….

2.منتشر کردن مطالب خودمان در دیگر وب سایت ها برای مثال منتشر کردن ویدئو های خود در سایت های مثل آپارات و…

3.تولید محتوا و پاسخگویی به سوالات دیگران در انجمن های گفت و گو

بررسی بک لینک سایر وب سایت ها

یکی از روش های مناسب برای ایجاد بک لینک بررسی دیگر وب سایت ها می باشد با این کار متوجه می شویم که سایر وب سایت ها و رقبا در چه زمینه ای فعالیت می کنند از کدام وب سایت ها تبلیغات گرفته و برای خود بک لینک ساخته اند. با بررسی رقبا در بیشتر موارد به نتایج جالب توجه ای برمی خواهیم خورد.

توسط وب سایت ahrefs شما می توانید ادرس دلخواه خود را بررسی کرده و از میزان بک لینک های آن و فالو بودن و نبودن آنها اطلاع پیدا کرده.

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *