بک لینک چیست و ساخت بک لینک(آموزش سئو قسمت ششم)

فهرست مطالب

لینک ها به طور کلی به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند لینک داخلی یعنی لینک به یک صفحه از وب سایت خود و لینک خارجی به معنی این است که شما به صفحه ای از سایت دیگری لینک بدهید.

بک لینک چیست

وقتی سایت دیگری به وب سایت شما لینک دهد اصطلاحاً می گویند که شما از آن سایت بک لینک دریافت کرده اید . اینکه شما از وب سایت های دیگر لینک دریافت نمایید برای وب سایت شما بسیار حائز اهمیت و همچنین به رتبه شما کمک بسیاری می کند به خصوص زمانی که شما از سایت های لینک دریافت می کند که خود دارای رتبه خوبی هستند تاثیر فوق العاده ای بر روی وب سایت خود گذاشته اید.

انواع بک لینک

بک لینک به دو دسته لینک فالو و نو فالو تقسیم می شود . لینک های نوفالو تاثیر پایین تری در سئو ما نسبت به لینک های فالو دارند.در واقع وقتی ما به سایتی لینک نوفالو می دهیم به گوگل می گوییم که این لینک برای ما خیلی اهمیت ندارد و سایت را بسیار دنبال نکن.البته نوع های دیگری نیز از بک لینک وجود دارد که مهم ترین آنها را ذکر خواهیم کرد.

ساخت بک لینک

دریافت لینک قوی برای وب سایت ما می تواند بسیار موثر و مفید باشد اما ساخت بک لینک قوی کار بسیار ساده ای نیست چون سایت های قدرتمند به سادگی حاضر نمی شوند به وب سایت ما لینک دهند.

اما از طرق زیر می توانید تعدادی بک لینک مناسب کسب کنید :

۱.کار در شبکه های اجتماعی و ساخت لینک در قسمت پروفایل های آنها مثل شبکه های اجتماعی اینستاگرام ، فیسبوک، توییتر و غیر….

۲.منتشر کردن مطالب خودمان در دیگر وب سایت ها برای مثال منتشر کردن ویدئو های خود در سایت هایی مثل آپارات و تماشا…

۳.تولید محتوا و پاسخگویی به سوالات دیگران در انجمن های گفت و گو

بررسی بک لینک سایر وب سایت ها

یکی از روش های مناسب برای ایجاد بک لینک بررسی دیگر وب سایت ها می باشد با این کار متوجه می شویم که سایر وب سایت ها و رقبا در چه زمینه ای فعالیت می کنند از کدام وب سایت ها تبلیغات گرفته و برای خود بک لینک ساخته اند. با بررسی رقبا در بیشتر موارد به نتایج جالب توجه ای برخواهیم خورد.توسط وب سایت ahrefs شما می توانید ادرس دلخواه خود را بررسی کرده و از میزان بک لینک های آن و فالو بودن و نبودن آنها اطلاع پیدا کنید.

Telegram
WhatsApp
Facebook
LinkedIn
X
Print
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *