logo

باتوجه به گسترش روز افزون گوشی‌های هوشمند اگر به آمار مختلف سر بزنیم متوجه این نکته می‌شویم که تعداد بازدیدکنندگان ما توسط موبایل در صدر آمار قرار دارد و بیشتر بازدید کنندگان ما به وسیله موبایل از سایت ما دیدن می کنند.

بنابراین این نکته بسیار اهمیت پیدا می کند که وب سایت در موبایل وضعیت مناسبی داشته باشد از لحاظ سرعت بارگذاری و همچنین شکل نمایش مطالب و ابعاد تصاویر و دیگر عناصر در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد.

اگر وب سایت ما در موبایل شکل ظاهری مناسبی نداشته باشد چکار کنیم؟

در این زمان نیاز است که قالب خودتان را کاملا ویرایش کرده و به شکل کاملا ریسپانسیو آن را تغییر دهید. اگر از سی ام اس های وردپرس و جوملا استفاده می‌کنید و در ابتدا مرحله انتخاب قالب هستید به این نکته توجه زیادی کنید که شکل ظاهری آن قالب در موبایل شیک و مناسب باشد و به موضوع ریسپانسیو بودن آن قالب توجه کنید. برای تست این موضوع می توانید از دموهای موجود در قالب و یا نمونه سایت‌های که به آن قالب طراحی شده‌اند استفاده کنید.

بررسی موبایل پسندانه بودن سایت توسط گوگل

شرکت گوگل دارای ابزار قدرتمند گوگل وب مستر تولز است که به وسیله آن می توانید علاوه بر کلی از امکانات دیگر وضعیت وب سایت خود را در موبایل بررسی کنید. این ابزار تمامی آدرس های ایندکس شده شما را از نظر مناسب بودن آن در موبایل بررسی کرده و موبایل پسندانه بودن و یا نبودن صفحات شما را اعلام می کند.

همچنین شما خارج از ابزار گوگل وب مستر از طریق آدرس تست صفحات سایت تمامی صفحات دلخواه خود را بررسی کنید.

وب سایت در موبایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *