بهینه سازی تصاویر

تصاویر بخش اصلی یک وب سایت می باشند وقتی ما یک صفحه از وب سایتی را باز می کنیم با تصاویر زیادی روبرو می شویم که اجزا اصلی آن صفحه را تشکیل می دهند بنابراین استفاده بهینه و صحیح از آنان بسیار مهم می باشد. وقتی قصد دارید از عکسی در سایت خود استفاده کنید به شما توصیه می کنیم نکات زیر را رعایت کنید.

استفاده از تصاویر با حجم مناسب

استفاده از تصاویر با حجم زیاد سرعت سایت شما را تا مقدار زیادی بالا می برد و باعث افزایش حجم صفحه در نتیجه کاهش سرعت لود آن صفحه می شود گاهی مشاهده می شود که دوستان در سایت خود از تصاویری استفاده می کنند که دارای حجم های چندمگایابتی است که این کار شدیداً سرعت سایت شما را پایین می اورد و علاوه بر آن سبب اشغال حجم هاست شما می شود.

حجم بالای تصویر گاهی به دلیل ابعاد بالای آنهاست اندازه های که بیش از استفاده ما در سایت هستند بنابراین با کوچک کردن ابعاد یک تصویر می توانیم حجم آن را هم کاهس دهیم

علاوه بر این روش سایت ها و نرم افزار های مختلفی هستند که به کمک آنها می توانید حجم عکس های خود را به مقدار چشم گیری کاهش دهید اگر کلمه image compressor در گوگل سرچ کنید با سایت های مختلفی در این زمینه آشنا می شوید که می توانند حجم تصاویر را برای شما کاهش دهند که از این لیست می توان به سایت tinypng.com و imagecompressor.com اشاره کرد.

استفاده از تصاویر جدید و زنده

اگر ما بتوانیم تصاویر جدیدی به دنیا وب اضافه کنیم این نیز می تواند برای ما اهمیت بسیار بالایی داشته باشد اگر بتوانیم از محصولات و سوژه های خود تصاویر جدیدی بگیریم و از انها استفاده کنیم تاثیر بیشتر بر روی مخاطب و همچنین موتور های جست و جو خواهد داشت.

استفاده از صفت ALT برای تصاویر

ALT در واقع یک ویژگی برای تگ IMG در HTML است که در مورد یک تصویر به موتور جست و جو توضیحاتی می دهد که این عکس در مورد چه موضوعی است .

برای اینکه بتوانیم برای تصاویر در وردپرس ALT اضافه کنیم کافیه به رسانه تصاویر خود در وردپرس رجوع کنیم و بر روی تصویر مد نظر کلیک کنیم

مطابق این تصویر می توانیم جزئیات مربوط به هر عکس را مشاهده و ویرایش کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *