مدت زمانی که کاربر درسایت می ماند واثر آن بر سئو

گوگل معیارهای مختلفی برای امتیاز دهی و رتبه بندی صفحات یک وب سایت در نظر دارد. می توان مدت زمانی که کاربران در یک سایت می مانند و در بین صفحات سایت ما جابه‌جا می‌شوند را به عنوان یک عامل مثبت در نظر گرفت. مدت زمانی که کاربران مقالات ما را مطالعه می کنند و از صفحات مختلف ما دیدن می کنند میانگین آن مقداری می شود که یکی از معیار های اصلی برای امتیاز دهی به وب سایت ما است. برای گوگل خوشایند نیست که کاربر پس از ورود به سایت ما بالافاصله وب سایت ما را بدون بازدید از چند صفحه ترک کند.

حال چطور می توان زمان حضور کاربران در سایت را افزایش داد.

  1. منتشر کردن مقالات جذاب و خواندنی
  2. لینک داخلی در مطالب وب سایت
  3. استفاده از ویدئو در مطالب
  4. افزایش سرعت لود وب سایت .
  5. ایجاد سیستم گفت و گوی آنلاین در وب سایت

منتشر کردن مطالب جذاب و ادامه دار

هر چه مطالبی که شما منتشر می‌کنید جذاب‌تر باشد کاربر را برای ماندن و خواندن بیشتر سایر مطالب مشتاق تر می کند. سعی کنید مطالبی تولید کنید که در چندین قسمت باشد و کاربر در آینده مجدد به سایت مراجعه کند. مطالبی که منتشر می‌کنید از جهت مختلف مناسب باشد تا خواننده از خواندن آن خسته نشود.

لینک داخلی در مطالب

استفاده از لینک‌های داخلی در مطالب باعث افزایش بازدید صفحات مختلف سایت ما می‌شوند. برای مثال اگر شما مطلبی در مورد آموزش فتوشاپ دارید و مطلبی دیگری نیز در مورد دانلود خود برنامه فتوشاپ، می توانید با لینک داخلی و ارتباط این دو مطلب باهم آمار بازدید از سایت خود تان را بالا ببرید. همانگونه که ما در این مطلب به مطالبی دیگر از سایت خودمان لینک داده‌ایم.

سرعت لود وب سایت

در صورتی که صفحات وب سایت ما بسیار کند بارگذاری شود ممکن است همین امر موجب خروج سریع کاربر از سایت ما شود . سرعت بالای وب سایت بازدید در وب سایت را برای کاربران ما لذت بخش می کند. افزایش سرعت وب سایت به عوامل خیلی زیادی وابسته است که پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با این موارد مقاله “افزایش سرعت وب سایت” را مطالعه نمایید.

ایجاد سیستم گفت و گوی آنلاین در وب سایت

با ایجاد یک سیستم گفت و گوی آنلاین در وب سایت می توان پاسخگویی در لحظه را برای کاربران راه اندازی کرد که این موضوع باعث می شود کاربر زمان بیشتری در وب سایت ما صرف کنند و همچنین سوالات خود را پاسخ بگیرد. سیستم‌های گفتگو انلاین مختلفی از جمله پلتفرم گفتینو وجود دارد که به راحتی می‌توانید آن را در سایت خود با هر cms را اندازی نمایید.

فهرست مطالب

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید

LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email
Print
Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *