نکات مهم در خرید کامپیوتر

در خرید کامپیوتر و قطعات آن باید به نکات مهمی توجه کرد تا بتوان خرید خوبی داشت شاید در مجموعه فرایند اسمبل کردن یک کامپیوتر ساده به نظر بیاد اما تعداد بسیاری نکات مهم وجود دارد که تنها افراد متخصص و با تجربه می توانند شما را راهنمایی کنند. در این مقاله ما نکاتی را برای خرید هر قطعه برای شما بیان می کنیم و ضمناً ما در شهر کرج در خدمت شمایم تا با بهترین و مناسب ترین قیمت برای شما سیستم قدرتمندی اسمبل کنیم.

مادربرد :

در خرید کامپیوتر مهم ترین قطعه مادر برد هست و در واقع ما ابتدا این قطعه را خریداری می کنیم و سپس بر اساس آن سایر قطعات را انتخاب می کنیم . مادربرد دارای نسل های مختلفی است که به ترتیب ddr1 ، وddr2 ,و ddr3 , و ddr4 از برند های معتبر مادربرد می توان به گیگابایت،ایسوز،ام اس آی اشاره کرد. در خرید مادر و سی پی یو نسبت به سایر قطعات باید توجه بیشتری کرد و یک نکته اساسی را مد نظر داشت که سی پی یو و مادر برد باید ازنظر سوکت باهم مچ بوده و امکان اتصال نصب سی پی یو بر روی مادر موجود باشد.

cpu

CPU و مادر برد دو قطعه اصلی هستند که ما در هنگام خرید باید به آن توجه کنیم که قدرت سیستم ما را در واقع این دو سیستم مشخص می کنند.در صورت انتخاب اشتباه در این دو قطعه ما بسیار متضرر خواهیم شد. پیشنهاد می کنیم که بیشتر هزینه خود را برای این دو قطعه در نظر بگیرید زیرا در آینده برای سایر قطعات می توانید بی ضرر و یا با هزینه کمتر دست به ارتقا سیستم خود بزنید اما تغییر در مادربرد و سی پی یو پر هزینه خواهد بود.

فن سی پی یو

اکثراً همراه خرید سی پی یو فن نیز در باکس سی پی یو موجود است که این فن ها اورجینال بوده و کارایی مناسبی دارند

رم

در خرید رم باید دقت کنید که نسل رم شما با مادر برد خود هماهنگ باشد.از برند های معتبر رم نیز می توان به کینگستون،ای دیتاو… اشاره نمود.

هارد

در خرید هارد توجه به رنگ هارد ها داشته باشید که در برخی برند ها رنگ ها بسیار در مدل آن هارد تاثیر دارد از برند های معتبر هارد می توان به توشیبا ، ای دیتا ، وسترن دیجیتال اشاره کرد.

محفظه کیس

شاید بسیاری از دوستان برای صرفه جویی در هزینه های خود به فکر بودجه بسیارکم برای محفظه کیس باشند اما باید به این نکته توجه کرد که خرید یک محفظه کیس نامناسب و غیر استاندارد می تواند باعث صدمه زدن به سایر قطعات شود بنا براین نباید برای صرفه جویی از کیس های نا مناسب استفاده کرد . از بزند های معتبر کیس می توان به برند گرین اشاره نمود.

پاور

برای خرید هارد دقت داشته باشید که هارد را مناسب با سیستم خود تهیه کنید و برق کافی برای سیستم شما را تامین کتید برخی سایت ها وجود دارد که به کمک ان می توانید تا حدودی تعیین که به چه پاوری نیاز مند هستید معتبریت برند پاور می توان به پاور گرین اشاره نمود.

گرافیک

گاهی در شروع خرید اگر بودجه ی کمی دارید می توانید هزینه مربوط به گرافیک خود را برای سایر قطعات در نظر بگیرید البته تنها زمانی می توانیم این اقدام را انجام دهیم که مادر برد ما دارای گرافیک آنبرد باشد.

دی وی دی رایتر

در مورد دی وی دی رایتر تنها می توان برند های مطرح آنها را خدمت شما عرض کرد ، برند سامسونگ ، ایسوس ، از بهترین برند ها در این زمینه هستند.

لوازم های اضافی

از لوازم جانبی که شما می توانید در کیس خود استفاده کرد می توان به رم ریدر داخلی و لن وایرلس اشاره کرد که قابلیت های خوبی به کامپیوتر شما اضافه می کنند.

گارانتی

همه قطعات کامپیوتری معمولا دارای گارانتی معتبر هستند الیته سی پی های اینتل دارای گارانتی نیستند.

دیدگاه ها غیر فعال هستند