وردپرس CMS قدرتمندی است که امروزه خیلی از وب سایت های دنیا از آن بهره می برند و از اینرو خیلی از برنامه نویسان برای گسترش این سی ام اس شروع به طراحی و برنامه نویسی کرده اند.

قالب ها بطور کلی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که این تقسیم بندی ها تا حدودی می تواند به انتخاب شما کمک کند. قالب های خبری ، فروشگاهی ، شرکتی ، چند منظوره و….دسته بندی های هستند که برای قالب ها در نظر گرفته شده.

دسته های که به آنها اشاره کردیم دسته های متداول قالب های وردپرس هستند اما گاهی یک قالب با هدف خاصی ساخته می شود و آن قالب دارای اسکریپت های خاصی هست . بنابراین به عنوان آن قالب دقت کنید.اگر شما قالبی انتخاب نمایید که اصلا با رویکرد و برنامه کاری شما هماهنگ نیست می تواند برای شما مضر باشد.

برخی قالب نیز با برخی افزونه های خاصی سازگاری دارند و درواقع بر مبنای آن افزونه ساخته شدند. برای مثال ویژه افزونه ووکامرس ، دکان و سایر افزونه ها قالب های زیادی وجود دارد که بصورت رایگان و همچنین بصورت پولی در بازار های آنلاین موجود هستند. اما بین این همه قالب کدامیک را انتخاب کنید.؟

وقتی قصد خرید یک قالب را دارید توضیحات آن را کامل بخوانید و بررسی کنید که آیا مطابق با نیاز شما هست یا خیر . قالب را از وب سایت های معتبر تهیه کنید و از هر سایتی اقدام به خرید نکنید.سایت های معتبر دارای پشتیبانی خوبی هستند. برای خرید قالب ما سایت هایی مثل ژاکت و راستچین را به شما معرفی و پیشنهاد می دهیم.

نظراتی که دیگر کاربران در مورد آن قالب ثبت کرده اند را کامل مطالعه کنید گاهی این نظرات حاوی نکات بسیار مهمی است که می تواند شما به خرید و یا عدم خرید برساند. به تعداد فروش های یک قالب و میزان رای های مثبت آن قالب توجه کنید. برخی قالب ها ممکن است دمو زیبای داشته باشند که این قدرت و هنر طراح است و در مقابل آن قالب پنل تنظیماتی قدرتمندی نداشته باشد و همچنین برعکس این موضوع نیز صدق می کند.

البته قالب های رایگان فراوانی نیز وجود دارد که شما می توانید آن ها را در وب سایت خود نصب کنید اما به این نکته توجه کنید که قالب خود را از هر سایتی دانلود نکنید. شما می توانید تعداد بسیار زیادی قالب را در سایت اصلی وردپرس در قسمت مخزن قالب ها مشاهده کنید.

قالب های که در مخزن اصلی وردپرس هستند به زبان انگلیسی قرار دارند و اگر به دنبال سایت ارائه کننده قالب های رایگان فارسی هستید سایت همیار وردپرس را به شما معرفی می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *