امنیت سایت

وردپرس سی ام اس امن و قدرتمندی است و بسیاری از سایت ها از این سی ام اس بهره می برند. و بنابراین این موضوع خیلی حائز اهمیت است که به نکات امنیتی وردپرس توجه کنیم تا دچار مشکلات آتی ناشی از آن نشویم .

هاست های معتبر و قدرتمند تهیه کنید

هاست خود را از شرکت های معتبر تهیه کنید از شرکت های غیر معتبر بخاطر رایگان بودن و یا ارزان بودن آنها استفاده نکنید یک هاست قدرتمند و امن یکی از مهم ترین بخش های کار ما در امنیت است یک هاست قدرتمند تا مقدار زیادی می تواند حملات به سایت شما را خنثی کند و محکم ترین قدم برای امنیت سایت شماست.

همیشه وردپرس خودتان را بروز نگه دارید

برنامه نویسان هسته وردپرس همیشه درحال بررسی کد های وردپرس هستند و در هنگام گزارش و یا مواجه با باگ در داخل کد ها سریعا نسخه جدیدی از وردپرس را منتشر می کنند تا نواقص قبلی را جبران کنند بنابراین یکی از مسائل مهم بروز رسانی هسته وردپرس است. بروزرسانی ها از داخل پیشخوان اطلاع رسانی و انجام می شوند.

افزونه های خود را از وب سایت های معتبر تهیه کنید

افزونه ها قابلیت های فراوانی به سایت های وردپرسی ما اضافه می کنند اما اگر این افزونه دارای باگ های کد نویسی باشند می توانند امنیت سایت ما را به خطر بیاندازند به همین دلیل مهم همیشه افزونه های خود را از منبع اصلی وردپرس یا از سایت های معتبر دانلود کنید تا دچار مشکل نشوید. از افزونه های نال شده استفاده نکنید.

بروز نگه داشتن افزونه ها

همنطور که در مورد خود وردپرس و علت بروز رسانی آن توضیح دادیم این موضوع دقیقا برای افزونه ها نیز صدق می کند و بنابراین باید به تمامی بروز رسانی ها توجه کنیم. بروز رسانی افزونه های وردپرس نیز از طریق پیشخوان اطلاع رسانی و انجام می شوند البته در خصوص ورژن جدید برخی از افزونه ها که از مارکت های مختلف تهیه می کنید باید با فروشنده در ارتباط بوده و از ارائه آخرین ورژن ها اطلاع پیدا کنید.

انتخاب رمز کاربری مناسب و نگهداری از آن

نکته ی مهمی که نه تنها در سیستم وردپرس بلکه باید در تمامی نرم افزار ها و سامانه های که استفاده می کنید به آن دقت داشت انتخاب یک رمز کاربری مناسب است رمزی قوی که حدس آن برای ربات ها امکان پذیر نباشد . رمز قدرتمند شامل تعداد کاراکتر مناسب و ترکیبی از حروف و اعداد و کاراکتر های خاص می باشد.

بخش سلامت سایت در وردپرس

قسمت نسبتاً جدیدی که وردپرس در یکی از جدیدترین ورژن های خود ارائه کرد بخش سلامت سایت بوده است که نکاتی در مورد امنیت سایت ما را گوشزد می کند نکاتی که می تواند سرنخی مهمی برای ما باشد . در صورتی که هشدار های در این قسمت می بینید حتما قبل از هر اقدامی با یک متخصص مشورت کنید شاید این هشدار آنچنان هم جدی نباشند.

در قسمت نظرات با ما در ارتباط باشید سوالات شما در این قسمت پاسخ داده خواهند شد شما چه نکته ای دارید که به ما گوشزد کنید همین حالا در قسمت کامنت ها می توانید با دوستان خود مطرح کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *